Genel Müdür
Mehmet DEMİRCİOĞLU

Genel Müdür

 

1975 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini Erzurum’da aldı. 1997 yılında elektrik mühendisliği lisans, 2003 yılında ise işletme lisans ve uluslararası iktisat yüksek lisans bölümlerini Atatürk Üniversitesinde tamamladı.

Memuriyet hayatına 1997 yılında Erzurum Numune Hastanesinde mühendis olarak başladı. Aynı hastanede müdür yardımcılığı, Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü şube müdürü ve sağlık müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

2006 yılında Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü daire başkanı, İnşaat Onarım Başkanlığında müstakil başkan, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünde genel müdür vekilliği ve yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2014 yılında T.B.M.M Grup Başkanlığında danışman, 2015 - 2017 yılında Kültür Turizm Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığında başdanışman olarak görev aldı.

2017 yılında ise Başbakanlıkta danışman ve cazibe merkezleri program koordinatörlüğünde görev yaptı.

2018 yılından itibaren Sağlık Bakanlığında müşavir olarak görevini sürdürdü. Şehir hastaneleri ve Sağlık Bakanlığındaki diğer sağlık tesislerinin yapımı ve projelerinin koordinasyonu görevlerinde bulundu. Depreme karşı sismik izolatörlü hastanelerin Türkiye’de uygulanması ile ilgili mevzuat, altyapı ve teknik çalışmalarını yürüttü. Görev yaptığı dönemde bakanlığa bağlı 62 bin yatak kapasiteli 460 hastane ve ek binasının yapımı tamamlandı.

Japonya ve Amerika’da hastane ve önemli yapılarda sismik izolasyon ve deprem dayanımı konularında eğitim aldı. TSE ve JCI akreditasyon kurumlarından kalite yöneticiliği sertifikaları yanı sıra Hollanda’da ISO standartları ve akreditasyon eğitimlerini aldı.  Sağlık Bakanlığı, sağlık yapılarında uyulması gereken asgari tasarım standartları kılavuzunun hazırlanmasında koordinasyon görevi üstlendi.

Demircioğlu, 17 Aralık 2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Sosyal Medya

Dosya:Twitter-logo.svg - Vikipedi  https://twitter.com/mehmetdem_25

File:Instagram icon.png - Wikimedia Commons  https://www.instagram.com/mehmetdemircioglu25/

Facebook - Free social media icons  https://www.facebook.com/25mehmetdemircioglu/