İl Müdürümüz
Murat KONAN

Mardin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü 

  

     1966 yılında Malatya’da doğdu. ilk ve orta öğrenimini Malatya da tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksek Okulunu kazarak 1991 yılında Sosyal Hizmet Uzmanı olarak mezun oldu. Ardından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim dalında Yüksek Programına başvurarak burada Yüksek Lisans yaparak Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Yüksek Lisansını bitirdikten sonra 1996-2005 yılları arasında İstanbul Darülaceze Müessese Müdürlüğünde Sosyal Çalışmacı kadrosunda Basın ve Halkla İlişkiler sorumlusu olarak yaklaşık 10 yıl görev yaptı.

     2005 Eylül ayında  Elazığ Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Vali Osman Aydın Çocuk ve Gençlik Merkezine Sosyal Çalışmacı olarak atandı.  4 ay görev yaptıktan sonra 2006 Ocak ayında  Malatya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne İl Müdürü olarak atandı.

     2012 yılında Manisa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne İl Müdürü  olarak atandı. Mayıs 2014 tarihinde yaşanan Soma Maden Kazası sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Soma Maden Kazası Psikososyal Destek Koordinatörlüğü yaptı.

    Burada 8 yıl görev yaptıktan sonra  2020 yılında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında Aile ve sosyal Hizmetler Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Bir müddet (YADES) Yaşlı Destek programında  Koordinatör olarak görev yaptıktan sonra Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığında Daire Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta iken Mardin Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne İl Müdürü olarak görevlendirildi.

     Birçok eğitim ve proje çalışması yapmış olup;  2016-2018 tarihleri arasında aile içi şiddetin önlenmesine yönelik hazırlanan Avrupa Birliği, Ulusal Ajans desteği ile kabul edilen “Mutlu Aile Mutlu Toplum” erasmus+projesini yürütmüştür. Proje 2017 yılı içerisinde Almanya, İspanya, Hollanda’da uygulanmış olup uygulamalara katılım sağlamıştır.

      Evli olup 2 çocuk babasıdır.