Rehberlik ve Toplumsal Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı
Rehberlik ve Toplumsal Destek Hizmetleri Daire Başkanlığının görevleri şunlardır:

  1. Haklarında bakım tedbiri veya korunma kararı olan çocukların eğitim yönünden sürekli takip edilerek akademik başarılarının artırılması ve sportif, sosyal, kültürel, sanatsal alanlarda kendilerini geliştirmesine yönelik tedbirlerin alınması,
  2. Haklarında bakım tedbiri veya korunma kararı olan çocukların başarılarını olumsuz etkileyen problemlerine müdahale edilerek gerektiğinde özel ders ve kurs imkânlarının sağlanması, özel öğretim kurumlarından faydalanması yönünde çalışmaların yürütülmesi ve akademik başarının artırılması ve kariyer planlama konularında bilinçlendirme çalışmalarının yürütülmesinden sorumludur.
  3. Haklarında bakım tedbiri veya korunma kararı verilip sosyal hizmet modellerinden yararlanan çocukların reşit olduktan sonra 2828 sayılı Kanunun ek 1'inci maddesi kapsamında hak sahibi olma durumlarının değerlendirilmesi, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamına yönelik işlemlerin başlatılması ve takibinin sağlanması, kamu kurum ve kuruluşlarında atamalarının mümkün olmaması halinde özel sektörde işe yerleşmelerini kolaylaştırmak adına özel sektör prim teşviki desteğinin koordine edilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilmektedir.