İl Müdürümüz
Mutlu Kaya
1980 yılında Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde doğdu. Lise eğitimini Pazarcık Sağlık Meslek Lisesi’nde, yüksek öğrenimini ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İnşaat, Tıbbi Laboratuvar ve Biyoloji Bölümlerinde tamamladı. Yüksek lisansını Beykent Üniversitesi’nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği alanında devam etmektedir. Memuriyet hayatına 2002 yılında Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’nde başladı. Çok sayıda sivil toplum kuruluşunda aktif rol aldı. Türkiye Öğrenci Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği , Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanlığı ve Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

Mutlu Kaya, Şubat 2016-Aralık 2019 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü’nde, Sağlık İletişimi Daire Başkanı olarak görev yaptı. Bu görevi sırasında bağımlılıkla mücadele, sağlık okuryazarlığı, obezite, diyabet, normal doğumun teşviki, akılcı ilaç, aşılama, acil servislerdeki yoğunluğun azaltılması, organ bağışı, kan bağışı, aile hekimliği alanlarında pek çok iletişim kampanyası ve eylem planlarına imza attı. Sağlık Bakanlığı’nın çocuklarda sağlık okuryazarlığını artırmaya yönelik olarak çıkardığı Sağlık Çocuk dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi. Uluslararası platformda düzenlenen ve çok sayıda ülkeden katılımcının yer aldığı Türk Tıp Dünyası Kurultayı ile Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongrelerinin Yürütme ve Düzenleme Kurulu Üyeliğini yaptı. 

Türkiye Sağlık Okuryazarlığı Düzeyi ve İlişkili Faktörleri Araştırması (SOYA), Türkiye Sağlığın Geliştirilmesi Araştırması (TÜSGA), Dijital Oyun Bağımlılığı, Sağlık Çalışanları Sosyo-Demografik Durum Belirleme ve Tükenmişlik Araştırması, Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Araştırması, Sağlık Çalışanlarının Kitle İletişim Araçları Algısı Araştırması ve Kadın Emeği Araştırması proje ekiplerinde  yer aldı. Şehir Hastanelerinde sunulan hizmetlerinin halk tarafından bilinirliğinin artırılması konusunda çalışmalar yaptı. Sağlık Bakanlığı ve Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü sosyal medya hesapları ile dijital medya platformlarına içerik üretimi konusunda etkin rol aldı. Ayrıca Paydaş Kurumlarla yürüttüğü Ulusal yayın yapan bazı uluslararası çocuk televizyon kanallarında çocuklara yönelik gıda ve içecek reklamlarının Sağlık Bakanlığı besin profili rehberine göre değerlendirilmesi çalışması  makale olarak yayınlanmıştır.

27 Aralık 2019 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kahramanmaraş İl Müdürü olarak göreve başlayan Mutlu Kaya evli ve iki çocuk babasıdır.