26 Ocak 2022, Çarşamba

2022 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı Başvurusu Hk.!


     24 Nisan 2022 tarihinde yapılacak olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) başvuru süreci 27 Ocak-15 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Başvuru sürecinde engelli adayların, engel grubu ile engellilik durumuna ilişkin bilgileri içeren Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı Belgesi İl Müdürlüğümüzce düzenlenmektedir.
      İlk defa sınava girecek adaylar ile 2012 ÖMSS ve daha önce EKPSS’ye girip engel durumu değişen adayların başvuru işlemi için ÖSYM Başvuru Merkezine gitmeden önce, aday ve İl Müdürlüğü görevlisi tarafından imzalanmış Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmesi zorunludur. 
        Bu sebeple Adana ilimizde ilk defa sınava girecek adaylar ile daha önce EKPSS’ye girip engel durumu değişen adayların, ÖSYM Başvuru Merkezine gitmeden önce, 27 Ocak 15 Şubat 2022  tarihleri arasında, mesai saatleri içerisinde, aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte şahsen ön kabul merkezimize başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Ön Kabul ve Taahhüt Belgesi  için Gerekli Belgeler

  1. Adayın %40 ve üzerinde engelli olduğu belirtilmiş olan Engelli Sağlık Kurulu Raporunun aslı ve fotokopisi
  2. Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı veya pasaport aslı ve fotokopisi (Nüfus cüzdanında fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır.)
  3. Adayın engel grubunu veya durumlarını gösteren diğer belgeler (eğer var ise RAM raporları)
  4. Öğrenim durumu, diploma veya mezuniyet durumunu gösterir resmi belge aslı ve fotokopisi

Adana İlimiz için Ön Kabul Merkezi

Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü

Adres: Şehitler Bulvarı Toros Mahallesi 78029 Sokak No : 3 Çukurova/ADANA 
Telefon Numarası: 0 (322) 458 84 24