…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
10 Mayıs 2024, Cuma Samsun, Türkiye

Engelliler Haftası Programı Gerçekleştirildi


Samsun'da 10 -16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında program gerçekleştirildi.

Kurtuluş Yolu'nda toplanan ve ellerindeki pankartlarla Atatürk Anıtı'na kadar yürüyen engelliler, anıta çelenk sundu.

Samsun Vali Vekili Fatih Cıdıroğlu, burada yaptığı konuşmada, engellilerin kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmelerinin en temel insani hak olduğunu söyledi.

Kent genelinde 1155 engellinin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kurumlarda yatılı olarak barındığını belirten Cıdıroğlu, "Engellilerimizin toplumla bağını koparmadan sosyal etkinliklere katılımını destekliyoruz. 9 bin 643 engelli kardeşimiz evde bakım hizmetlerinden yararlanıyor. 11 bin 820 engellimiz de engelli kimlik kart sistemine entegre edildi. Bunlar gibi birçok ekonomik, sosyal ve kültürel hizmetlerle engellilerimiz ve engelli yakınlarımız desteklenmektedir." dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şube Başkanı Fahrettin Öztürk de engelliler konusunda yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarını ancak hala yapılacak işler bulunduğunu ifade etti.

Atatürk Anıtı'ndaki programın ardından Bulvar AVM önünde sergi açılışı yapıldı. Samsun Vali Vekili Fatih Cıdıroğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk, Vali Yardımcısı Vekili ve Canik Kaymakamı Vehbi Bakır, İl Müdürümüz Kemal Gümrükçü ve diğer protokol üyeleri standları gezerek, anneler günü dolayısıyla kadınlara çiçek takdim ettiler.