İl Müdürümüz
Abdullah SAVAŞ
Kastamonu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü

1973 yılında Kastamonu’nun Devrekâni ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Devrekâni’de tamamladı. 1997 yılında Celal Bayar Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Maliye Bölümü'nde lisansını, 2011 yılında ise Afyon Kocatepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Maliye Tezli Yüksek Lisansını tamamladı.

1997 – 2000 yıllarında Kastamonu'da çeşitli okullarda Vekil Öğretmen olarak görev yaptı.

03 Mayıs 2001 tarihinde Adalet Bakanlığı Ceza ve Tefkifevleri Genel Müdürlüğü İnebolu M Tipi Ceza İnfaz Kurumu'na İdare Memuru olarak göreve başladı. 12 Kasım 2005 tarihinde yapılan Görevde Yükselme Sınavı'nda birinci olarak Eskişehir Açık Ceza İnfaz Kurumu'na İkinci Müdür olarak atandı. Aynı yıl Eskişehir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ne kurucu Müdür olarak atandı. Ceza İnfaz Sitemimiz için yeni bir kurum olan Denetimli Serbestlik Sisteminin Eskişehir'de kurulması, çok kısa bir sürede kurumsallaşması sürecinde Denetimli Serbestlik Müdürü olarak görev yaptı. Eskişehir'de hükümlülerin topluma kazandırılmasına yönelik yenilikçi projelere imza attı.

Önce İzmir, sonrasında Tokat Denetimli Serbestlik Müdürü olarak görev yaptı. Çalıştığı illerde Denetimli Serbestlik Sisteminin kurumsallaşma sürecinin tamamlanması, güçlü bir kurumsal yapıya kavuşması, yükümlülerin cezalarının infazı yanında, bir daha suç işlememeleri ve topluma yararlı bireyler olarak tekrar kazandırılması yönünde çalışmalar yaptı, değişik projelere imza attı.

2005 - 2007 tarihleri arasında uygulanan Türkiye'de Denetimli Serbestlik Hizmetlerinin Geliştirilmesi Avrupa Birliği Projesi ile 2009-2010 tarihleri arasında Türk Denetimli Serbestlik Hizmetlerinde Çocuklar ve Mağdurlarla İlgili Çalışmaların Geliştirilmesi AB Eşleştirme Projesinde görev aldı. Savaş’ın  yayınlanmış çalışma ve makaleleri bulunmaktadır.

23 Şubat 2017 tarihinden itibaren Kastamonu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Savaş, İngilizce bilmektedir.

  1. Detaylı özgeçmiş için tıklayınız.