…
…
…
…
…
…
29 Eylül 2022, Perşembe kastamonu

İlimizde Öğrenciler “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu"” Sloganıyla Yaya Geçitlerini Kırmızıya Boyadı


2022 yılı süresince trafikte yaya önceliği konusunda farkındalığı artırmak, yaya ve okul geçitlerinde sürücülerin uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkartmak, yayalara öncelik konusunda doğru sürücülük davranışı kazandırmak ve bu bölgelerde yavaşlayarak yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla " Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU" sloganıyla Valimiz Sayın Avni Çakır, İl Müdürümüz Abdullah Savaş' ın katılımı ile etkinlik gerçekleştirildi.
 
Ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen kampanya programına ayrıca öğrenciler ile ilimiz protokolü katıldı.
 
İlimiz Merkez Ortaokulu önünde öğrenciler İçişleri Bakanlığınca "Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu" sloganıyla başlatılan kampanya doğrultusunda yaya geçitlerini kırmızıya boyadı. Daha sonra öğrenciler ve ilimiz protokolü tarafından sürücülere bilgilendirici broşürler dağıtıldı.
 
"Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu" sloganıyla başlatılan kampanyayla trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının 2030'a kadar yüzde 50 oranında azaltılması hedefleniyor.
 
Bu kapsamda, "Trafikte her yıl daha iyiye" mottosuyla önceki yıllarda düzenlenen "Öncelik hayatın, öncelik yayanın", "Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz" ve "Yayalar kırmızı çizgimiz" kampanyalarının ardından bu yıl da farkındalık çalışmalarına "Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu" sloganıyla devam edecek.