…
…
…
…
…
…
…
…
…
18 Eylül 2020, Cuma Türkiye ,Sinop

Valimiz Sayın Erol Karaömeroğlu Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Törenine Katıldı


Valimiz Sayın Erol Karaömeroğlu, İl Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih törenine katıldı.

 

İl Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih töreni Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının akabinde Kuran-ı Kerim tilavet edilmesi ile başladı.  Daha sonra Şehit J. Asb. Üçvş. Şenel Ağıl, Gazi J. Uzm. Çvş. Murat Batı ve Gazi Polis Memuru Ferit Levent Özdemir’e ait Devlet Övünç Madalyası Beratları ve özgeçmişleri okundu.

 

Devlet Övünç Madalyası Beratları ve özgeçmişlerin okunmasının ardından Şehit J. Asb. Üçvş. Şenel Ağıl adına eşi Nermin Ağıl,  Gazi J. Uzm. Çvş. Murat Batı ve Gazi Polis Memuru Ferit Levent Özdemir’e Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu tarafından takdim edildi.

 

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih töreninde konuşma yapan Valimiz Sayın Erol Karaömeroğlu; ‘‘Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün korunmasına, devletimizin yüceltilmesine üstün gayretleri ve fedakârlıklarıyla katkıda bulunan gazilerimiz ile vatan ve mukaddesat uğrunda canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin yakınlarına 'Devlet Övünç Madalyaları' ile 'Beratlarını’ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN adına tevcih etmek üzere sizlerle bir arada olmaktan ve gururunuza ortak olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum.

 

Üzerinde yaşadığımız coğrafya tarih boyunca hep istiklal mücadelelerine sahne oldu. Anadolu’muzu şehitlerimizin kanlarıyla, Gazilerimizin fedakârlıklarıyla vatan edindik,  yurt edindik, edinmeye de devam ediyoruz. Şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin sayesinde bin yıldır aynı toprağın üzerinde yaşayabiliyor, aynı pınarlardan su içebiliyor, göklerde dalgalanan bayrağımızı gururla seyredebiliyoruz.

 

Büyük davaların, büyük zaferlerin, büyük hedeflerin ardında büyük kahramanlar vardır. Terörle mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda ve 15 Temmuz'da şehit olan, gazilikle şereflenen kardeşlerimiz bu büyük davanın günümüzdeki sancaktarlarıdır. Şehit olan kahramanlarımızı uğruna can verdikleri al bayrağa sarıp cennete uğurladık. Şüphesiz ki kaybın acısı büyüktür, ama karşılığı Allah katında en büyük ödül ve mükâfat olan cennetle müjdelenmek ve Peygamber Efendimize komşu olmaktır. Rabbim şehitlerimizden razı olsun. Değerli ailelerine, eşlerine, evlatlarına sabır dilerken, her an devletimizin, milletimizin yanlarında olduğunu, şehitlerimizin emaneti olan vatanımıza sonsuza kadar sahip çıkacağımızı belirtmek istiyorum. Bu kutlu davada gazilik payesiyle müşerref olan kardeşlerimiz de dünyadaki en yüce makama ulaşmışlardır. Vatanımız, ezanımız, bayrağımız, istiklalimiz ve istikbalimiz uğruna sevdiklerini toprağa veren, yaralanarak gazi olan her kardeşim bilsin ki, Türk Milleti ve Türk Devleti daima onların yanındadır.

Aramızda bulunan kahramanlarımız, kahramanlarımızın değerli eşleri, evlatları anne ve babaları, sizler bizim en değerli varlıklarımızsınız. Bugün vatanımız için, milletimiz için canlarını ortaya koyan değerli kahramanların, ailelerinin ve hepimizin gurur günüdür.

 

Bu program vesilesi ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ile ebediyete irtihal etmiş tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum, Ruhları Şad Olsun.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız adına sizlere tevcih edeceğimiz madalya ve beratları kabul ederken, devletimizin ve milletimizin sizlere duyduğu derin sevgi, saygı ve minnettarlığın bir nişanesi olarak kabul ediniz. Devlet Övünç Madalyası devletimizin ve milletimizin sizlere olan vefa borcunu, minnetini nesiller boyunca hatırlatacak bir semboldür. Çocuklarınız ve torunlarınız madalyaları şeref nişanesi olarak gelecek kuşaklara aktaracak, gurur duyacaklardır.

 

Bu düşünceler ile Sizleri en kalbi duygularımla saygı ile selamlıyorum, Allah’a emanet olunuz’’ dedi.

 

Program, Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu’nun Şehidimizin ailesi ve Gazilerimizle birlikte hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından son buldu.