…
…
…
…
…
19 Haziran 2020, Cuma Sinop, Türkiye

OKUL DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA 5,6,7,8 SINIF ÖĞRENCİLERİNE KİTAP DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından çocukların aile birlik ve bütünlüğü içinde sağlıklı büyümelerini sağlamak amacıyla Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) hizmeti veriliyor. SED hizmetinin etkinliğinin artırılması, ailelerde çocuk adına bir farkındalık oluşturulması, çocuklara okul dışı zamanlarını kaliteli, verimli kullanabilecekleri ortam ve imkanların sunulması amacıyla hayata geçirilen Okul Destek Projesi kapsamında, SED hizmetinden yararlanan çocuklar için akademik, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenlenmektedir.

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri nedeniyle Okul Destek Projesi kapsamında yapılması planlanan etkinliklerin sokağa çıkmanın riskli olduğu dönemde evde kalmaya devam edilmesi sebebiyle Çocuk Hakları İl Yetişkin Temsilcileri ASDEP Personeli Tuğba KAYAALP ve Sosyolog Esra PEKTAŞ çocukları evlerinde ziyaret ederek 5,6. ,7. ve 8. Sınıf öğrencilerine yönelik kaynak ders kitabı ve okuma kitapları hediye ettiler.

20.06.2020 tarihinde Liseye Geçiş Sınavına girecek çocukların da sınav öncesi ders tekrarı yapmaları için kaynak kitaplar hediye edildi. Özellikle ortaokul öğrencilerine yönelik olarak dağıtılan okuma kitapları, çocukların teknoloji bağımlılığı, bilgisayar, telefon ve tablet oyunlarından uzak kalmaları, kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına katkı sağlamak amacıyla, evlerini ziyaret ederek dağıtılan kitapları gören çocuklar hem şaşırdılar hem de çok mutlu oldular.