11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Mersin de Atatürk Evi önünde kutlandı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Çocuk Hakları Çocuk Komitesince Atatürk evi önünde Stant açıldı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Sabancı Anadolu Liseli öğrencileri Kız Çocuklarını anlatan resim sergisi açtı.Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Bandosu tarafından marşlar söylendi. Büyükşehir Belediyesi Folklor ekibi tarafından gösteriler yapıldı
Gösterileri yaklaşık 500 kişi izledi. Törende Dünya Kız Çocukları Gününde Konuşan İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa SARI "Birleşmiş Milletler tarafından 2012 yılında 11 Ekim in dünya Kız Çocukları olarak kutlandığını hatırlatarak amacımız farkındalık ve kamuoyu duyarlılığı yaratmaktır. Çocukların öncelikle okullaşması küçük yaşta evlendirilmemesi , ihmal ve istismara uğramaması için aileden başlamak üzere tüm toplum kesimlerinin bilinçlendirilmesini hedeflemekteyiz dedi