14 Mayıs 2020, Perşembe
Mersin
20 Haziran 1938 yılında böyle önemli bir tarihin bayram olması hatta yeni doğan dinamik Türkiye Cumhuriyetinin gençler gibi atik, güçlü ve çabuk büyüyen bir niteliğe kavuşturulması yaklaşımıyla “ Gençlik ve Spor Bayramı “ olarak kutlanmasına karar verildi. 7 Mart 1981 tarihinde ise büyük Türk milletinin kurucusu, ulu önder ATATÜRK’ü hatırlamak için bayramın adı “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı“ olarak değiştirilmiştir. Kendisine minnettarız.