…
…
…
…
07 Aralık 2021, Salı İstanbul, Türkiye

Bakanımız Derya Yanık, Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Dostluk Maçını İzledi


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, Galatasaray ile Fenerbahçe kadın futbol takımları arasında oynanan Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Dostluk Maçı'na ilişkin, "Bugün bir rekabetin değil, bir dayanışmanın maçını izleyeceğiz. Ezeli iki rakip birlikte bir amaç için oynamış olacaklar. Bugün Fenerbahçeliler Galatasaraylı, Galatasaraylılar Fenerbahçeli olacak belki ve böylece güzel bir dostluk maçı olacak." dedi.

Bakanımız Derya Yanık, Nef Stadı'nda Galatasaray ile Fenerbahçe kadın futbol takımları arasında oynanan Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Dostluk Maçını yerinde izledi. Bakanımız Derya Yanık, karşılaşma öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada son derece anlamlı, güzel bir organizasyon için bir arada olduklarını söyledi.

Bakanımız Derya Yanık, "Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık kampanyasının bir parçası olarak kadın futbolcularımız dostluk maçı yapacaklar. Biz de büyük zevkle, büyük bir memnuniyetle bu maçı izlemeye geldik. Bu çalışmaya destek veren arkadaşlarımızla bir arada maçı izleyeceğiz. Ben hem Galatasaray hem Fenerbahçe futbol kulübümüze, çok kıymetli başkanlarına, bu çalışmayı hayata geçiren, emeği geçen kim varsa hepsine ve tabii ki öncelikli olarak da futbolcularımıza çok çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Bakanımız Derya Yanık, "Bu her ne kadar bir farkındalık çalışmasıysa da aslında bir tarafında da genel olarak sporda ama özellikle futbolda hem dilin daha zarif, daha nezih tutulması, kadına yönelik şiddet ya da birtakım cinsiyetçi ifadelerden kurtulacak bir dilin geliştirilmesi noktasında da çok önemli olacağını düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Kadına yönelik şiddet konusunda, çocuklarla ilgili yaptıkları her çalışmada basının en önemli paydaşlarından biri olduğunu vurgulayan Bakanımız Derya Yanık, sözlerini şöyle tamamladı:

''Hem mesajlarımızın ulaştırılması hem mesajların bize ulaşması bakımından kamuoyuyla aramızda iletişim kuran bağ olarak basının katkısı, yardımı yadsınamaz. Tekrar maçımızın hayırlı olmasını ve güzel, dostça, fair play çerçevesinde geçmesini ümit ediyorum ve öyle olacağından hiç kuşkum yok. Bugün bir rekabetin değil, bir dayanışmanın maçını izleyeceğiz. Ezeli iki rakip birlikte bir amaç için oynamış olacaklar. Bugün Fenerbahçeliler Galatasaraylı, Galatasaraylılar Fenerbahçeli olacak belki ve böylece güzel bir dostluk maçı olacak."