…
…
…
…
13 Ocak 2024, Cumartesi Kahramanmaraş,Türkiye

Şehidimiz P.Söz.Er. Emrullah Gülmez Dualarla Ebediyete Uğurlandı


Pençe-Kilit operasyon bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz P.Söz.Er. Emrullah Gülmez için Göksun ilçemizde cenaze töreni düzenlendi.

 Şehidimiz, baba ocağına götürülerek helallik alınmasının ardından Göksun Hacıkodal Mahallesinde düzenlenen cenaze törenine müteakip dua ve tekbirlerle ebediyete uğurlandı.

 Törene, şehidimizin ailesi ve yakınlarının yanı sıra; Valimiz Mükerrem Ünlüer, Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut Gürcan, önceki dönem Tarım ve Orman Bakanı Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, Mevlüt Kurt, İl Müdürümüz M.Ferdi Bozkurt, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, KSÜ Rektörü Prof.Dr. Alptekin Yasım, İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İsmail Bakan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Belediye Başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldı.

Defin sonrası şehidimizin fotoğrafı ve şanlı Türk Bayrağımız, Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut Gürcan tarafından şehidimizin ailesine teslim edildi.

 Valimiz Mükerrem Ünlüer, Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut Gürcan, önceki dönem Tarım ve Orman Bakanı Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişçi, Milletvekilimiz, İl Müdürümüz ve protokol üyeleri, cenaze töreni sonrası şehidimizin ailesine başsağlığı ve sabır dileklerini iletti.

İl Müdürlüğümüz Şehit Yakınları ve Gazi Hizmetleri Şube Müdürlüğü çalışanlarımız ile psikososyal destek ekiplerimiz şehidimizin ailesine yönelik psikososyal destek çalışmalarının sürdürmektedir.