…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
15 Mayıs 2024, Çarşamba Kahramanmaraş,Türkiye

Ailemiz İstikbalimiz Yürüyüşü Düzenlendi


Kahramanmaraş’ta Aile Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından "Ailemiz, İstikbalimiz" temalı yürüyüş yapıldı.

Kahramanmaraş’ta, kişinin, ailenin ve toplumsal değerlerin korunması, güçlendirilmesi ve geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla "Aile Haftası" kapsamında, "Ailemiz, İstikbalimiz" temalı yürüyüş düzenlendi.

Düzenlenen yürüyüşe İlimiz protokolü, İl Müdürlüğümüz çalışanları ve vatandaşlarımız katıldı.

Alparslan Türkeş Bulvarı’nda bulunan Mükrime Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu önünden başlayan yürüyüş, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde sona erdi.

 

Etkinlik sonrasında açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Müslüm Ferdi Bozkurt, “Deprem sonrası içinde bulunulan aile yapısının güçlendirilmesi noktasında özel çalışmalar yapmaktayız. Özellikle toplumu oluşturan aile yapısının deprem sonrasında yaşam alanlarının ortadan kalkması ile beraber yeniden güçlendirilmesi noktasında uzmanlarımız tarafından sahada sürekli koruyucu ve önleyici faaliyetlerde bulunmaktayız. Son dönemlerde teknolojinin de bu işe zararlı noktalarda devreye girmesi ile beraber bazı hususlarda zorluklar yaşamaktayız. Şehrimizde bu aşamadan sonra da ‘Ailemiz İstikbalimizdir’ düşüncesi ile daha da yoğun bir şekilde çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.