…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
18 Mart 2024, Pazartesi Kahramanmaraş,Türkiye

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünü ve Şehitleri Anma Günü’nde Şehitlerimizin Emanetleri ve Gazilerimizle İftarda Bir Araya Geldik


Sayın Valimiz Mükerrem Ünlüer ve eşi Dr. Selma Ünlüer Hanımefendi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünü ve Şehitleri Anma Günü’nde Ramazan ayı vesilesiyle şehitlerimizin kıymetli aileleriyle iftar programında bir araya geldi.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla başlayan iftar programında, Sayın Valimiz Mükerrem Ünlüer ve eşi Dr. Selma Ünlüer Hanımefendi, Kahramanmaraş Milletvekilleri Ömer Oruç Bilal Debgici, Mehmet Şahin, İl Müdürümüz M.Ferdi Bozkurt, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri, iftarını şehitlerimizin aileleriyle birlikte yaptı.

 

Şehitleri Anma Günü ve Ramazan ayının manevi atmosferinde iftar sofrasında şehitlerimizin kıymetli aileleriyle bir arada olmaktan büyük gurur duyduğunu ifade eden Sayın Valimiz Mükerrem Ünlüer, “Şehitlerimizin aileleri bizlere Şehitlerimizin emaneti, bizler de emanetlerine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Ramazan ayında iftar soframızı şereflendirdiğiniz için şükranlarımı sunuyorum. Bu mübarek aya huzurla ulaşmamıza vesile olan şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.” diye konuştu.

İl Müdürümüz program sonrası yaptığı açıklamada “Deprem sonrası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak şehitlerimizin emanetleri ile gazilerimizin ihtiyaç ve taleplerini itina ile yerine getirmeye çalıştık. Yine bu mübarek Ramazan Ayında şehitlerimizin emanetleri ve gazilerimizle bir araya geliyoruz. Biz Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak 7 gün 24 saat şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin hizmetindeyiz” dedi.

 

Şehit ailelerimiz ile bir süre sohbet eden Sayın Valimiz Mükerrem Ünlüer ve eşi Dr. Selma Ünlüer Hanımefendi, şehit ailelerimize hayırlı ramazanlar dileklerinde bulundu.