…
…
…
…
30 Aralık 2021, Perşembe Ankara, TÜRKİYE

Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türk Kızılay Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türk Kızılay Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı.   

Protokol kapsamında, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Kızılay Derneği arasında; engelli ve yaşlı bireyler başta olmak üzere, toplumun dezavantajlı bireylerine yönelik evde sosyal destek, sosyal yardım, sosyal hizmet ve sağlığın korunmasına ilişkin hizmet sunulması ayrıca bireylerin ihtiyaçlarının karşılanarak günlük hayatlarının kolaylaştırılmasına yönelik iş birliği ve eşgüdüm halinde birlikte çalışmalar yapılması kararı alındı.

Bu protokol ile birlikte ülkemizin en köklü kuruluşlarından olan Kızılay ile işbirliği ve eşgüdüm içerisinde çalışma ve dezavantajlı bireylere daha seri hizmet sunulması öngörülüyor.

İşbirliği Protokolü, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Fatma ÖNCÜ’nün katılımı ile Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan KOÇ ve Türk Kızılay Derneği adına Genel Müdür Dr. İbrahim ALTAN tarafından imzalandı.