…
…
…
18 Eylül 2023, Pazartesi Merkez, Edirne - Türkiye

İl Müdürümüz Bilgin ÖZBAŞ’ın Gaziler Günü Mesajı


Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından,  Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921 tarihinde Mareşal rütbesi ve Gazi unvanının verilmesinin 102. yıldönümünde Gaziler Gününü kutluyoruz.

Ülkemiz; içinde bulunduğu coğrafi, askeri ve siyasi konumu itibariyle geçmişten günümüze sürekli olarak iç ve dış odakların tehditlerine maruz kalmış ve bu tehditlere karşı yapmış olduğu vatan savunmasında pek çok asker,  polis, kamu görevlisi ve sivil vatandaşını Şehit ve Gazi vermiştir.

Ülkemiz için Çanakkale’de,  Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kore’de, Kıbrıs’ta, Bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadelede, 15 Temmuz hain darbe girişimde, Sınır Ötesi harekâtlarda milletimizin her bir ferdi istiklal ve istikbali için hiç çekinmeden canlarını feda etmişlerdir.

Hainlere karşı duran kahraman askerlerimizle,  polislerimizle omuz omuza dayanışma örneği gösteren aziz milletimizden çok sayıda kahraman; gazilik mertebesine yükselmiştir. Onların gösterdiği  vatanseverlik ve cesaret, bu toprakların vatan olmasını sağlamıştır.

Bugün bizler, ülkemizde özgürce yaşayabiliyorsak, bunu kahraman Gazilerimize ve Aziz Şehitlerimize borçluyuz. 

Gazilik nesiller boyu taşınacak onurdur. Gazilerimiz ise şanlı tarihimizin ebedi kahramanlarıdır.

Bu duygu ve düşünceler ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; Vatan, Millet, Bayrak uğruna canını feda eden tüm aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, ölümü göze almış gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.