…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
19 Eylül 2023, Salı Merkez, Edirne - Türkiye

19 Eylül Gaziler Günü Kapsamında Edirne İlimizde Program Düzenlendi


19 Eylül Gaziler Günü Programı; 19.09.2023 tarihinde Atatürk anıtı önünde İl Protokolünün katılımı ile gerçekleşen çelenk sunumunun ardından, Vatanımız için canlarını veren tüm Aziz Şehitlerimiz ve Ebediyete irtihal eden Gazilerimiz anısına;  Edirne Belediye Bandosu eşliğinde Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen 19 Eylül Gaziler Günü Programında; Çelenk sunumu sonrası, günün anlam ve önemine ilişkin Türk Silahlı Kuvvetleri adına Piyade Üsteğmen Fatih GÜLTEKİN ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu üyesi aynı zamanda Kıbrıs Gazisi Fevzi DEMİR tarafından konuşmalar gerçekleştirildi.

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen program sonrası; Programa katılım sağlayanlar tarafından Edirne Saraçlar Caddesinde kortej yürüyüşü düzenlendi.

19 Eylül Gaziler Günü kapsamında düzenlenen programa ve kortej yürüyüşüne; Edirne Valisi Yunus SEZER, Edirne Millet Vekilleri Fatma AKSAL ve Ahmet Baran YAZGAN,  Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Berat ACAR, İl Emniyet Müdürü Onur KARABURUN, İl Jandarma Komutanı J. ALB Hacı Ali BÜBER, Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ başta olmak üzere İlimiz Merkezindeki Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yetkilileri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi Başkanı Ahmet İSMAİLOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Siyasi Partilerin Temsilcileri, İlimiz Merkezinde ikamet eden Şehit Yakınları ve Gazilerimiz ile Aileleri katılım sağladı.