30 Haziran 2020, Salı

Şehit Yakınlarımız, Gazilerimiz ve Gazi Yakınlarımız ile Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerimizin Kamuya Yerleştirilme Kurası Gerçekleştirildi


3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun Ek 1 inci maddesi ile 2828 sayılı Kanunun Ek 1 inci maddesi kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızca hak sahibi olduğu tespit edilen (274) şehit yakını, gazi ve gazi yakınımız ve devlet korumasından yararlanmış 926 gencimizin atama kurası noter huzurunda gerçekleştirildi.

Şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımızın atama kurasında;

Atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı.

İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir.

Devlet korumasından yararlanmış gençlerimizin atama kurasında;

2828 sayılı Kanun kapsamında atama teklifi yapılan gençlerimizin, kamu kurum veya kuruluşuna başvurmaları ve atama için gerekli belgeler, belgelerin teslim edileceği yerler ve teslim süresi hakkında bilgi almaları gerekmektedir. Bu kapsamda atama teklifi yapılan gençlerimiz ile kamu kurum ve kuruluşlarına ilgili mevzuat gereği herhangi bir yazı gönderilmeyecektir.

İlgililer atama teklif sonuçlarına 30/06/2020 tarihi saat 17.00 itibariyle  https://kamusonuc.ailevecalisma.gov.tr/SonucSorgu adresinden ulaşabileceklerdir.