20 Ekim 2023, Cuma

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavını Yedek Olarak Kazananlar İçin Tercih Duyurusu


Bakanlığımızca yapılan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına katılıp yedek olarak kazanan adaylardan boş kalan pozisyonlar için 23/10/2023 - 25/10/2023 tarihleri arasında elektronik ortamda tercihler alınacaktır.

Tercih işlemi için Personel Portalda sol panelden sırasıyla “Sınav İşlemleri”  “Tercih İşlemi”  daha sonra “Tercih Yap” tıklanarak tercih ekranı açılacaktır.

 

Tercih yapmaya hak kazanan aday ilan edilen kadrolar için en az 1 en çok 20 tercih yapabilecektir. Tercihlerin yapıldığı ekrana geçmeden önce “Tercih Dışı Atama İsteği”nin seçilmesi gerekmektedir. Tercihime yerleşememem durumunda atanmayı ‘kabul ediyorum’ , ‘kabul etmiyorum’ seçeneklerinden biri seçilerek kaydedilmelidir. Tercihlerin yapıldığı ekran bu aşamadan sonra görüntülenecektir. “Tercih Dışı Atama İsteği” tercihlerin yapıldığı ekrana geçildiğinde güncellenebilecektir.

 

Tercihler sırası ile seçilerek “Tercih Ekle ve Kaydet” butonu ile kaydedilecek olup tercihlerin sırası değiştirilebilecektir. Adayın tercihlerini yaptıktan sonra tercih işleminden vazgeçmesi, tercihlerini iptal etmek istemesi halinde Personel Portalda sol panelden sırasıyla “Sınav İşlemleri” , “Tercih İşlemi” daha sonra “Sil” butonu ile başvurunu silmesi gerekmektedir.

 

Tercih işlemini tamamlayan personelin tercih formunun imzalı bir nüshasını merkezde görev yaptığı birimin, taşrada İl Müdürlüğünün personel birimine birim özlük dosyasında muhafaza edilmek üzere iletmesi gerekmektedir.

 

Atanmaya hak kazanan personel, başarı sıralamasındaki sırasına ve tercihlerine göre atanacaktır. Tercih sonuç duyurusu Bakanlığımız web sayfasında yayımlanacak olup; sonuçlar personelportal.aile.gov.tr adresinden görüntülenecektir, ayrıca tercih sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

 

İlgililere duyurulur.

Tercih yapmak için tıklayın.

 

İrtibat için:

0312 705 5378

0312 705 5269

0312 705 5215