19 Mayıs 2019, Pazar

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı MesajıKurtuluş Savaşı’ndan Cumhuriyetin ilanına giden süreci başlatan milli bir simge olması hasebiyle geleceğimizin kurucuları gençlerimize armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutluyorum.

İstiklal mücadelemizin sembolü olan 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, gençlerine, yeni nesillerine değer veren bir millet oluşumuzun en net göstergesidir.

Geçmişte Mili Mücadele ruhu gençlerimizle vücut bulmuş ve günümüze değin yine gençlerimizin omuzlarında yükselmiştir.

Bizler de ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlere gereken tüm imkanları sağlamak, onları hayata hazırlamak adına son 17 yılda atılmamış tüm adımları attık.

Türkiye’nin kararlarında daha fazla söz sahibi olmaları ve vatanına, milletine, ahlaki değerlerine bağlı birer vatandaş olarak daha fazla insiyatif almaları için gerekli düzenlemeleri yaptık.

İnanıyoruz ki, gençlerimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Milli Mücadele şuuruyla aziz vatanımızı canları pahasına koruyacak, sahip oldukları potansiyel ile 2023 Türkiye’sine giden yolda ülkemizi muasır medeniyetlerin de üzerinde bir noktaya taşıyacaklar.

Bu vesileyle vatanımız ve milletimiz için mücadele eden tüm kahramanları rahmetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

 

Zehra Zümrüt SELÇUK

 T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı