19 Eylül 2018, Çarşamba Ankara, Türkiye

Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un 19 Eylül Gaziler Günü Münasebetiyle Yayımladığı Kutlama MesajıAziz milletimiz, şehit ve gazilerimizin büyük fedakârlıkları, üstün cesaretiyle gaza ruhunu yaşatarak fethettiği toprakları bizlere vatan kılmış, her türlü tehdide karşı canı pahasına mücadele ederek istiklal ve istikbaline sahip çıkmıştır.

Kahraman gazilerimiz ecdadımızdan aldığı gazilik şuuruyla tarihe yön veren nice şanlı zaferleri bizlere miras bırakmıştır. Bu mücadele sayesinde al bayrağımız bağımsızlığımızın bir nişanesi olarak göklerde dalgalanmakta, ezanlarımız semada yankılanmaktadır. Bayrak inmesin, ezanlar susmayın diye canı pahasına mücadele eden gazilerimiz özgür Türkiye’nin teminatıdır.

Bizi iç ve dış tehditlere rağmen bin yıldır bu topraklarda başımız dik anlımız açık bir şekilde bu günlere getiren gazilik ruhudur. Kahraman silahlı kuvvetlerimizin teröre karşı ortaya koyduğu mücadele, 15 Temmuzda gazi milletimizin gösterdiği direniş ruhu bunun açık bir ispatıdır.

Bu millet tarihi şan ve şerefle yazan, devletler kuran, gittiği her yere adaleti ve merhameti götüren gazi bir millettir. Böyle bir milletin evladı olmaktan dolayı gurur duyuyorum.

Millet olarak gazilerimizin bizlere emanet ettiği aziz vatanımızı aynı inançla korumaya, milli mücadele ruhuyla daha çok çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.

Gazilerimizin taşıdıkları onura yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri için eğitimden istihdama ekonomik ve sosyal desteğimizi sürdürüyoruz. Vatanın yiğit evlatları ve çok kıymetli yakınları için elimizdeki tüm imkânları seferber etmeye devam edeceğiz.

Bu duygularla 19 Eylül 1921 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 'Müşir ve Gazi' unvanı verilişinin yıl dönümünü ve tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum.

Kahraman gazilerimize ve değerli ailelerine minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

 

Zehra Zümrüt Selçuk

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı