…
…
…
…
…
…
…
…
…
…
19 Ekim 2023, Perşembe ADANA

YAŞAMDA VE OKULDA MOTİVASYON VE KENDİNİ TANIMANIN GÜCÜ


Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Eğitimci, yazar, psikolojik danışman Nevzat Özer, Adana Kız Lisesinde “yazar olarak” bir konferans verdi.

Öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Nevzat Özer vermiş olduğu konferansta hayata dair önemli noktalara değinerek öğrencilerimize moral ve motivasyon konusunda yollarına ışık oldu.

Eğitimci, yazar Nevzat Özer “ Başarı sadece okulda ya da sınavda almış olduğumuz notlardan ibaret değil. Hayatta kazanmış olduğumuz her tecrübe, iyi davranış, saygı da bir başarıdır. Başarıya gitmek için de önceliğimiz, gideceğimiz yoldaki olumsuzluklara karşı sağır, dilsiz ve hatta kör olmalıyız, kör olmalıyız ki çevremizden gelen tüm olumsuzlukları görmeyelim, duymayalım. Başarmak için kendimize hedef koymalıyız. Hedefimiz yoksa gideceğimiz yolda yani başarı yolunda başarısız oluruz. Atacağımız bir oku bile hedefe yöneltiyoruz. Hedefi görmeden atılan ok gibi nereye gideceğim belli olmaması için önceliğimiz hedefe kilitlenmek sonra başarıya ulaşmak olmalı. Başarmak için önce bir hedefimiz olmalı, hedefimizi koyarken amacımızın o hedefi vurmak olduğunu anlamalı ve sonrasında başarıyı yakalamamız kaçınılmazdır. ” dedi. Öğrencilerimize başarının, motivasyonun ve hayatın nasıl kazanılacağına dair yol gösteren Eğitimci, yazar Nevzat Özer, öğrencilerimizle hatıra fotoğrafı çekilerek konferansımız son buldu.