…
…
…
…
…
…
…
13 Temmuz 2023, Perşembe ADANA

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİN AİLELERİNİ ZİYARETTEYİZ


Adana Valimiz Sayın Dr. Süleyman ELBAN Bey’in riyasetinde, Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Nevzat Özer ile birlikte,  ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma’ etkinlikleri kapsamında mukaddesatımız uğruna canını feda eden kahraman şehitlerimiz; Polis Memuru Yunus Uğur, Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine, Polis Memurlarımız Ahmet ve Mehmet Oruç’ un kıymetli ailelerini ziyaret ettik.

Ziyarette şehitlerimizin aileleri ile yakından ilgilenerek onlarla sohbet eden Valimiz Dr. Süleyman Elban; “15 Temmuz’da milletimiz demokrasiye, milli iradeye, hukukun üstünlüğüne, istiklal ve istikbaline bağlılığını tüm dünyaya canı pahasına göstermiştir. O gün aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin yiğitlikleri, gözlerini budaktan esirgememeleri sayesinde hain darbe girişimi başarıya ulaşamadı.15 Temmuz’da kahramanlarımız tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi istiklalimizi, istikbalimizi, vatanımızı ve bayrağımızı müdafaa etmiştir. O kahramanlarımızdan 251 vatandaşımızı şehit verdik. 3 bine yakın vatandaşımız gazi oldu. Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birlik ve huzuru için canlarından geçen tüm şehitlerimize bu vesileyle Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Seyhan Kaymakamı Mustafa Yavuz, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci ve İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt’un da katıldığı ziyaretler, şehitlerimizin ruhlarına dualar okunmasıyla son buldu.