Basın Açıklamaları

Bugün bazı medya organlarında “Kocasına benzediği için işkence yaptığı öz evladını öldü diye hastaneye bıraktı” başlığıyla yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur

Bugün bazı medya organlarında “Kocasına benzediği için işkence yaptığı öz evladını öldü diye hastaneye bıraktı” başlığıyla yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur;

20.08.2016

Gaziantep’te yaşanan olaya ilişkin Sayın Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan’ın yaptıkları açıklama;

Yozgat'ta Gerçekleşen Olaya İlişkin Açıklama

Yozgat’ta yaşanan cinsel istismar ve tecavüz olayına ilişkin olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

20.06.2016

Basına ve kamuoyuna; Kırklareli ASDEP mülakatına ilişkin olarak çıkan ‘tamamen asılsız’ haberler üzerine, mülakata giren, kazanan veya kazanamayan vatandaşlarımızın hukukuna gösterilen saygı gereği aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur:

31.05.2016

Artvin Kadın Konukevinde meydana gelen olayla ilgili bugün medyada yer alan haberlere ilişkin olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur;

20.04.2016

Bugün bazı gazete ve televizyonlarda yer alan, Denizli Yetiştirme Yurdunda meydana geldiği belirlenen görüntülere ilişkin olarak;

05.04.2016

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısında yaptığı ve şahsımda tüm kadınları hedef alan çirkin ve edep dışı açıklamalarını şiddetle kınıyorum.

31.03.2016

Bugün medyada yer alan bazı haberlerle ilgili olarak Bakanlığımız tarafından yapılan çalışmalara ilişkin açıklama:

22.03.2016

Karaman’da meydana gelen menfur olayla ilgili olarak bugün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Dr.Sema Ramazanoğlu’nun yaptığı açıklamalar bağlamından koparılarak medyada karalama kampanyasına dönüştürülmek istenmektedir. Bu nedenle aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

17.03.2016

Bugün bazı basın yayın organlarında yer alan eski nişanlısı tarafından gördüğü şiddetten kurtulmak için balkondan balkona atlayan B.E. isimli şahısla ilgili haberlere ilişkin olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görüşmüştür.

18.02.2016

Bugün bazı gazete ve televizyonlarda yer alan Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşayan Suriyeli engelli bir gencin ailesi tarafından işkenceye maruz kaldığına dair haberlere ilişkin olarak yapılan ilk incelemede;

31.01.2016

İstanbul’da Barış Turhan’ın eşi Bahar Turhan’ı ve kendisini öldürmesi olayına ilişkin olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

21.01.2016

Bugün Milliyet Gazetesi’nde yayınlanan “Ödüllü Müdürde Uyuşturucu” haberiyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görüşmüştür.

17.01.2016

Bugün bazı basın yayın organlarında yar alan "Devlet Eliyle Cinayet", "Annesinin Dövdüğü Çocuğu Devlet Kurtardı, Yine Anneye Verdi, O Çocuk Dayaktan Öldü" haberleriyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

15.01.2016

Aydın Nazilli’de meydana gelen A.E isimli annenin 3 yaşındaki oğlu M.E’yi döverek öldürdüğüne ilişkin iddiaların öğrenilmesi üzerine aşağıdaki hususların kamuoyu ile paylaşılması zarureti meydana gelmiştir.

01.01.2016

Bugün bazı gazetelerde ve Internet sitelerinde "Bu kez Konya'da öz anne dehşeti" başlığıyla haberler yer almaktadır. Haberlere ilişkin olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Konya İl Müdürlüğümüz tarafından inceleme başlatılmıştır.

24.12.2015

Geçtiğimiz şubat ayında Kayseri'de meydana gelen ve medyada "üvey anne dehşeti " başlığıyla yer alan haberlere ilişkin olarak aşağıda belirtilen hususların kamuoyu ile paylaşılması zarureti hasıl olmuştur ;

17.12.2015

Bugün bazı gazetelerin internet sayfalarında Kocaeli İli, Kartepe İlçesi Köseköy Gençlik Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Engelli çocuklara işkence yapıldığına dair haberler yer almaktadır. Haberlere ilişkin olarak yapılan ilk değerlendirmede:

08.12.2015

Bazı basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’nun, engelli bir çocuğa Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun imzalı fotoğraflarını vermesi ile ilgili ortaya atılan iddialara ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

03.12.2015

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın müdahil olarak ilk duruşmasından itibaren takip ettiği Özgecan Arslan davasının bugün görülen karar duruşmasında sanıklar A. Suphi Altındöken, Fatih Gökçe ve Necmettin Altındöken ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırılmıştır.