İstanbul'daki hain terör saldırısı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul'da 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından, tedavileri çeşitli hastanelerde süren vatandaşları ziyaret etti.

İstinye Devlet Hastanesinde tedavi görenleri ziyaret ederek, yetkililerden sağlık durumlarına ilişkin bilgi alan Bakan Kaya, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyen Bakan Kaya, saldırıda yaralananlara da geçmiş olsun temennisinde bulunarak, "(Saldırıda yaralananlar) Türk vatandaşlarımız da var yabancı vatandaşlarımız da var. Birçoğu birçok kez Türkiye'ye gelmiş. Buradakilerle özellikle sohbet ettik. Türkiye'ye defaatle gelmiş yabancılar var. Türkiye’yi tanıyorlar, biliyorlar. Yabancılar ve Türkler var ama ağırlıklı olarak yabancılar var" ifadelerini kullandı.

Yabancı uyrukluların milliyetlerine ilişkin soru üzerine de Bakan Kaya, "Farklı farklı milletlerden... Burada Suudi Arabistanlı, Faslı, Lübnanlı, Libyalı diğer hastanelerde farklı milletlerden vatandaşlar vardı" dedi.


 


Sonraki Sayfa: Bakan Kaya'dan İstanbul'da yeni yılın ilk bebeğine ziyaret

Önceki Sayfa : Koruma altındaki çocuklara yaşam boyu destek