Haberler

"Aile Eğitim Programı kapsamında 700 bin ailemize eğitim verildi"

Bakanımız Kaya, Uluslararası Vuslat Platformu ve Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen "Aile, Toplum ve Devlet Sempozyumu"nun açılışına katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından 3.200 Gence İstihdam

Bakanlığımıza bağlı kurum ve kuruluşlarda kalan gençler devlet tarafından kendilerine sağlanan istihdam uygulaması kapsamında iş sahibi oluyor.

''Milletimizin istikbal ve istiklali için içeride ve dışarıda terörün her türlüsüyle mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz''

Bakan Kaya, Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Malatya Tanıtım Günleri"ne katıldı.

Bakanımız Kaya'nın 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Mesajı

Bir toplumun çocuk haklarına duyduğu saygı ve çocuklara yaklaşımı insani gelişmişlik düzeyini ve vizyonunu ortaya koymaktadır.

"Bu dava, tüm milletimizin davası. Bu davayı takip etmek, sahip çıkmak da bizim borcumuz’’

Bakan Kaya, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde sanıklarının ilk kez hakim karşısına çıktığı FETÖ'nün darbe girişiminde 34 kişinin şehit edilmesine ilişkin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Davası'nı izledi.

"Türkiye'de erken yaşta evlilikleri bitirmemiz lazım. Bu eğitimle olacak’’

Bakan Kaya, erken yaşta yapılan evliliklerin önüne geçmek için yapılan çalışmaları anlattı.

"Dünya maalesef bu zulme kör, sağır, dilsiz kalsa da, Türkiye oradaki mazlumlara elini uzatmaya devam edecek"

Bakan Kaya, Arakanlı Müslümanların durumuna dikkati çekmek amacıyla düzenlenen "Ölüme Sürgün: Arakan Ölüyor BM Nerede" başlıklı programa katıldı.

"Ailelerin çocuklarını emanet edeceği özel kreş, gündüz bakımevi ve özel çocuk kulüplerinin resmi kurumlara bağlı olup olmadığının iyi araştırılması gerekiyor"

Bakanlığımızca son 9 ayda yapılan denetimlerde, mevzuata aykırı ve ruhsatsız çalıştığı saptanan 78 kreşin kapatılması kararı alındı.

"Aileyi güçlendirmek, bu kurumu tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak, hukuki bir mesele olduğu kadar aynı zamanda bir zihniyet meselesidir"

Bakan Kaya, Aile Kurumunun Güçlendirilmesi İçin Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu raporu üzerindeki görüşmelere katıldı.

"Yaşlılarıyla irtibatını koparmış bir toplum hikmetle, tecrübeyle, bilgelikle bağını kesmiş demektir''

Emine Erdoğan Hanımefendi, Bakanımız Kaya ile birlikte "Yaşlı Bakımının Geleceği: Göç Sosyal İçerme ve Dayanışma Konferansı"nın açılışına katıldı.