Bugün bazı sosyal medya hesaplarında güya “bir yetiştirme yurdunda çocuklara uygulanan şiddette ait görüntüler” şeklinde yer verilen paylaşımlarla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Bugün bazı sosyal medya hesaplarında güya “bir yetiştirme yurdunda çocuklara uygulanan şiddete ait görüntüler” şeklinde yer verilen paylaşımlarla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Bakanlığımızca yapılan incelemeler sonucunda, bir kadının çocuklara şiddet uyguladığı sırada kaydedilen bu görüntülerin,” Türkiye’de çekilmediği ve kaydının da 22 Aralık 2016 tarihinde yapıldığı” anlaşılmıştır. Sosyal medya hesaplarında yer alan bu görüntülerdeki olay Bakanlığımıza ait bir kurumda yaşanmamıştır. 

Bilerek ve kasıtlı biçimde kamuoyunu yanıltmaya yönelik bu tarz paylaşımlar, kurumlarımızda bakımımız altındaki çocuklarımızı ve genelde toplumumuzu da rahatsız etmektedir.

Konu ile ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla iletişime geçilmiş olup, bu paylaşımı maksatlı olarak yayan hesaplarla ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Sonraki Sayfa: Son günlerde bazı basın yayın organlarında çıkan "Gazilere 2 bin TL maaş" başlıklı haberlere ilişkin olarak, aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Önceki Sayfa : Dün bazı basın yayın organlarında yer alan ''Bursa’da engelli kadına büyük ayıp’’ ve ''Adana’da 4 kişi engelli gence tekme ve yumruklarla saldırdı’’ haberlerine ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.